Туризм України 2018 від стабільності до зростання. Сінергія влади та бізнесу

.

22 лютого в приміщенні УНІАН відбулася прес-конференція "Туризм України 2018-від стабільності до зростання. Сінергія влади та бізнесу".
В прес-конференції взяли участь:
Ігор Голубаха, голова Всеукраїнської асоціації туристичних операторів (ВАТО) Дмитро Васильєв, заступник директора Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України Володимир Удовиченко, президент Всеукраїнського громадського об'єднання "Клуб мерів" Василь Фурман, член Ради Національного банку України

Експертами ВАТО проаналізовано офіційно опубліковані статистичні дані в'їзних і виїзних туристичних потоків за останні роки, зафіксовано їх зростання. Увагу ЗМІ було звернено на системну роботу МЗС України, яка в значній мірі цьому сприяла. Асоціація готує детальний аналіз даних по найбільш цікавим для туристичного бізнесу ринкам. 26.02.2018 року цю інформацію буде представлено на ВАТО-LIVE.

Заступник директора Департаменту консульської служби МЗС України Д. Васильєв проінформував про діяльність по спрощенню візових процедур для іноземних громадян:

  • запроваджено оформлення віз у 3-х консульських пунктах у міжнародних аеропортах (Бориспіль, Жуляни, Одеса) іноземцям з 33 держав, пункти працюють в цілодобовому режимі. Оформлюються одноразові візи на 15 днів. (за 2017 рік оформлено близько 20 тис. віз, при цьому у консульствах України за кордоном оформлено близько 90 тисяч);
  • 15.01.2018 року у 8 державах (Ангола, Єгипет, Індія, Китай, Ліван, Марокко, Нігерія, Туніс) відкрито 10 візових центрів. Цей новий для України проект в короткі терміни реалізовано разом зі світовим лідером у цій галузі компанією "VF Worldwide Holdings Ltd.". За перший місяць роботи цих центрів прийнято понад 2 тис. візових досьє іноземців;
  • МЗС завершує роботу над абсолютно новим для України проектом оформлення електронних віз іноземцям 47 держав для в'їзду в Україну з діловою або туристичною метою. Он-лайн ресурс який буде створено дозволить іноземцям офорлювати візи централізовано в МЗС та отримувати їх на електронну пошту.

Від імені провідних туроператорів України голова ВАТО І. Голубаха вручив Подяку Департаменту консульської служби МЗС України за професійну системну роботу по спрощенню візових процедур для іноземних туристів які відвідують Україну та захисту інтересів громадян України при поїздках за кордон і висловив надію на подовження співпраці в робочій групі МЕРТ-МЗС-ВАТО по створенню умов для заохочення громадян Китаю до організованих поїздок в Україну.

Член Ради НБУ В. Фурман звернув увагу на необхідність проведення продуманої регуляторної політики з боку держави для залучення фінансів у туристичну галузь. Необхідна стратегія розвитку з застосуванням фінансово-податкових стимулів. Подібний алгоритм дій
застосовувався багатьма успішними у цьому питанні країнами. Розпочинаючи з революційного у 1982 році для Туреччини Закону "Про заохочення туризму" і закінчуючи безкоштовним виділенням земель під будівництво об'єктів інфраструктури туризму в більшості туристичних країн. Підкреслено, що найбільші ефекти зростання туристичних потоків і інвестицій відбуваються у випадках коли фінансово-податкові стимули застосовуються до всіх суб'єктів що працюють в галузі. При чому всіма державами надаються інвестору гарантії та привілеї незалежно від його громадянства та місця проживання. Експерт погодився з пропозицією ВАТО і Клуба мерів про необхідність адаптації подібних стимулів до українських реалій та виразив готовність до співпраці.

Президент ВГО "Клуб мерів" В. Удовиченко на прикладі м. Кам'янець-Подільський показав важливість системного розвитку туристичної діяльності в місцевих громадах, особливо зараз, під час децентралізації управлінських процесів в державі. ВАТО, "Клуб мерів" та представництво Міжнародного трейд-клубу в Україні розпочинають системну роботу по залученню інвестицій в регіони, навчанню керівників та підготовці тур менеджерів місцевих громад, власників і топ-менеджерів туристичного бізнесу. Графіки навчальних курсів будуть оновлені на сайтах ВАТО та ВГО "Клуб мерів".

23.02.2018 р. Прес-служба ВАТО.