Українська авіакомпанія SkyUp Airlines і корпорація Boeing підписали контракт на 624 мільйони доларів на виробництво п'яти високотехнологічних літаків серії Boeing 737 MAX

.

За моделлю Boeing 737 MAX 10 SkyUp Airlines є першою авіакомпанією не тільки в Україні, але і в країнах Східної Європи, Центральної Азії та СНД. Ця угода унікальна ще й тим, що вперше для ринку Європи замовлення на виробництво повітряних суден було розміщене ще до початку перших польотів самої авіакомпанії. Це замовлення містить в собі два повітряних судна нового покоління Boeing 737 MAX 8 і три середньомагістральних авіалайнери Boeing 737 MAX 10. Поставка перших п'яти літаків безпосередньо з заводу в Сіетлі очікується 2023 року. Згідно з умовами контракту, передбачена опція дозамовлення ще п'яти літаків цих же моделей з аналогічними термінами поставки. Таким чином, флот авіакомпанії SkyUp Airlinesв 2023–2024 роках поповниться відразу 10-ма новітніми повітряними суднами.

Літаки сімейства Boeing 737 MAX оснащені сучасними високотехнологічними двигунами CFM International LEAP-1B, вінглетом Advanced Technology, що сприяє подальшому поліпшенню експлуатаційних характеристик при польотах на великі відстані, і поліпшеним дизайном інтер'єру Boeing Sky Interior. На сьогоднішній день загальна кількість замовлень на модель Boeing 737 MAX перевищила 4000, і вона вже встигла зарекомендувати себе як один з лідерів у сегменті вузькофюзеляжних літаків з ефективності, надійності і рівня комфорту пасажирів. Дані моделі повітряного судна успішно використовують такі авіакомпанії: Qatar Airways, Lot Polish Airlines, Virgin Australia, Air Canada, flydubai.

«Ми раді, що у флоті SkyUp Airlines будуть літаки виробництва корпорації Boeing. Протягом 6-ти місяців ми вивчали всі модифікації повітряних суден, порівнювали показники компаній-конкурентів, робили розрахунки під наші плани польотів. Boeing 737 MAX прийшли на зміну поколінню Boeing 737 Next Generation і мають прекрасні показники – технічна надійність, низькі операційні витрати, високий рівень комфорту і, головне, безпека пасажирів. Саме тому ми зупинили свій вибір на високотехнологічних Boeing 737 MAX. Так, наприклад, Boeing 737 MAX 8 ємністю 189 місць дозволить нам здійснювати середньомагістральні рейси (відстань понад 5000 км), а Boeing 737 MAX 10 ємністю 230 місць забезпечить нам виконання чартерних програм на масових напрямках, таких як Туреччина, Єгипет, Іспанія і т. д. Обидва типи повітряних суден мають низькі операційні витрати, що дозволить авіакомпанії істотно знизити вартість перельотів і запропонувати ринку якісний продукт за доступною ціною.

Упевнені, що українці високо оцінять польоти на крилах SkyUp Airlines, а тісна співпраця з найбільшою у світі аерокосмічною корпорацією Boeing стане вагомою конкурентною перевагою на ринку авіації України. Ми дякуємо команді Boeing за їх високу експертизу, яка допомогла нам прийняти це стратегічно важливе рішення», – зазначив Євген Хайнацький, генеральний директор SkyUp Airlines.

«Ми пишаємось співпрацею з авіакомпанією SkyUp Airlines та вітаємо її як 95-го замовника літаків 737 МАХ, – зазначає Марті Бентротт (Marty Bentrott), віце-президент з продажу в Туреччині, Росії, Центральній Азії, Африці і на Близькому Сході підрозділу Boeing Commercial Airplanes.

– Ми впевнені, що наші літаки 737 МАХ допоможуть молодій авіакомпанії SkyUp Airlines зайняти впевнену позицію на  авіаційному ринку України, а також розширити свою присутність та маршрутну мережу».

Українська авіакомпанія SkyUp Airlines почне польоти з квітня 2018 року. У перший рік роботи планується виконання міжнародних чартерних рейсів, а також відкриття регулярних внутрішніх і міжнародних рейсів. З середини літа відбудуться перші регулярні рейси за маршрутами Київ – Одеса і Харків – Одеса, а також будуть відкриті продажі на міжнародні рейси до Барселони і Ларнаки.

На сьогоднішній день флот компанії складають три літаки Boeing 737 Next Generation. Два повітряних судна Boeing 737-800NG 2013 року випуску є найбільш «молодими» літаками українських авіакомпаній, які здійснюють чартерні перевезення. Ще один літак Boeing 737-700NG 2002 року випуску зможуть належним чином оцінити навіть дуже вибагливі пасажири. Найкомфортніший з усієї лінійки Boeing 737 Next Generation при ємності 149 місць має великий крок крісел і дозволяє ефективно використовувати його на регулярних рейсах і на тривалих перельотах. За дальністю польоту це повітряне судно перевищує майже на 1000 км усі існуючі в Україні середньомагістральні судна. Літаки обладнані останніми технічними розробками корпорації Boeing, а модель  Boeing 737-800NG має покращений дизайн інтер'єру Boeing Sky Interior, який буде адаптований під фірмовий стиль SkyUp Airlines.

«Протягом двох років авіаційна галузь України демонструє стрімке зростання – понад 30% щороку, – коментує подію Володимир Омелян, міністр інфраструктури України. – Це зумовлено, передусім, прозорістю політики міністерства інфраструктури в сфері авіації. Хорошу динаміку демонструють не тільки центральні, а й низка регіональних аеропортів. Люди хочуть літати – дешево, зручно, безпечно. Я особисто відстоюю розширення ринку бюджетних перевезень, прихід до України світових перевізників, а також підтримую розвиток українських авіакомпаній. Хочу привітати національного авіаперевізника SkyUp Airlinesз підписанням безпрецедентного контракту з корпорацією Boeing: двох  Boeing 737 MAX 8 та трьох 737 МАХ 10 з можливістю дозамовлення ще п’яти літаків. Таким чином, у 2023 – 2024 роках в Україні з’явиться до 10 надсучасних літаків, які використовуватимуться українською авіакомпанією. Це безпрецедентний контракт для українських авіакомпаній. Нарешті ми йдемо в ногу з прогресивним світом, а не наздоганяємо його. Контракт з Boeing – це справжній прорив.

Ми обіцяли створення українського перевізника – його створено. Ми обіцяли збільшення конкуренції, підвищення якості послуг з їх одночасним здешевленням – ми заклали для цього всі передумови. Українська залізниця має контракт з General Electric, українська авіакомпанія – з Boeing, вірю і в подальшу успішну співпрацю зі світовими гігантами».

Офіційний реліз корпорації Boeing за посиланням http://boeing.mediaroom.com/

Прес-служба SkyUp
pr@skyup.aero